Äri ja ühiskondlikud hooned


Võimalused

KNX-süsteem sobib igat tüüpi ja igas suurusega ehitistele, nii uutesse kui ka rekonstrueeritavatesse hoonetesse. Valgustus

KNX-i kõige nähtavam osa on valgustuse juhtimine. Selle abil võid juhtida valgustust kohaloleku, kellaaja, päevavalguse või mõne muu etteantud olukorra järgi. KNX-iga on võimalik juhtida kõiki valgusteid nende omast juhtimissüsteemist olenemata.


Küte, vesi, jahutus

Kogu hoone tehnosüsteemid võib liita mugavalt ühtseks süsteemiks. Nii võid juhtida näiteks kütet, jahutust, ventilatsiooni või isegi veetorustike kraane alati vastavalt vajadusele. See kõik aitab kaasa mugavuse, energiasäästule ning turvalisusele.


Turvasüsteemid

Hooneautomaatika võib liita turvasüsteemide osaks. Näiteks erinevad häiresüsteemid, kaamerad ja läbipääsusüsteemid saab integreerida KNX süsteemi osaks ning see tagab turvalise olemise igas olukorras.


Kulude jälgimine

KNX süsteemi abiga võib lihtsalt jälgida hoone elektri- ja veekulu, temperatuuri, niiskust jne. Samuti saab optimeerida hoone energiakulu elektritunnihinna alusel või päikesepaneelide toodetud energia abil.


Juhtimine

KNX-hooneautomaatikaga võid juhtida hoone toiminguid lisaks lülititele  ka lihtsa graafilise liidese abil. Turvalise ühenduse kaudu võib juhtida kas arvutist, tabletist või nutitelefonist. Uuemaks trendiks on juhtimine häälkäsklustega nt. Amazon Alexa, Google Home Assistant`i või Aplle Homekit`i abilPäikesekaitse

Markiiside, kardinate ja ruloode juhtimine õnnestub KNX-i abil abil vaevata. Magama minnes võid sulgeda kõik maja kardinaad ühe nupule vajutusega. Samas võib kõik toimingud teha automaatseks kas siis päikese, vihma, tuule või mõne muu etteantud parameetri järgi.